Blog, aktualności, porady i ciekawostki

Suplementacja, gdy wracasz do treningów

Nabawiłeś się kontuzji, a może zabrakło ci zwyczajnie czasu na chodzenie na siłownię? Niezależnie od powodów, dowiedz się, jak wrócić do treningów, a dokładniej jaką suplementację rozpocząć, aby twój powrót na siłownię był skuteczny i bezpieczny. W tym celu przeczytaj poniższy artykuł.

Bardzo często zdarza się, że osoby, które niegdyś były bardzo aktywne fizycznie, nagle przestają ćwiczyć i regularnie chodzić na siłownię. Powodem tego może być brak dostępu do siłowni, brak czasu (np. po przyjściu na świat dzieci), brak zorganizowanych zajęć, które mogłyby cię zainteresować, albo po prostu brak otwartych sal treningowych. W jaki sposób można jednak powrócić do ćwiczeń? To proste, zacznij od prawidłowej suplementacji oraz treningów.

Brak treningów – skutki

Jeżeli nie ćwiczysz regularnie, to prawdopodobnie zauważyłeś u siebie spadek siły, kondycji oraz wydolności organizmu. Dodatkowo, co jest niewidoczne, spada także twoja wypracowana wcześniej ilość tkanki mięśniowej oraz znika ciężko wyrobiona krata na brzuchu. Właśnie dlatego nie wolno porzucać treningów albo w razie czego, należy szybko do nich powrócić. Na szczęście na siłowni szybko odbudujesz swoją utraconą formę.

Jak wrócić do formy po przerwie od treningów – suplementacja po przerwie na siłowni

Aby odzyskać kondycję, siłę, formę i dobrą wydolność organizmu, musisz koniecznie zacząć zażywać poniższe suplementy diety:

1. Cytrulina

Cytrulina to podstawowy składnik, który znajdziesz w większości przedtreningówek. Suplement ten skutecznie podwyższa ilość argininy w twoim organizmie, dzięki czemu poziom tlenku azotu również się poprawia. To z kolei skutkuje tym, że nawet po bardzo długiej przerwie na siłowni możesz dość łatwo osiągnąć świetną pompą mięśniową. Cytrulina jest więc bardzo ważna i powinna być uwzględniona w twoim planie żywieniowym, kiedy wracasz do treningów po dłuższej przerwie. Suplement ten wydłuża twoje treningi oraz usprawnia detoksykację.

2. Białko

Kolejny suplement po przerwie w treningach to białko. Odżywki białkowe należą do najpopularniejszych suplementów diety, chociaż zazwyczaj kojarzą się z osobami aktywnymi fizycznie. Warto więc zaznaczyć, że idealnie nadają się także w przypadku osób powracających do trenowania, które pragną szybko wrócić do formy i uzyskać przyrosty tkanki mięśniowej. Pamiętaj jednak, że budowanie masy mięśniowej jest skuteczniejsze, gdy oprócz białka sięgasz także po kreatynę. Samo białko może natomiast pomóc ci w zredukowaniu tkanki tłuszczowej, czyli zrzuceniu nadprogramowych kilogramów masy ciała.

3. Arginina

Arginina to kolejny suplement po przerwie w treningach na siłowni, który ułatwia przede wszystkim twój powrót do formy. Pozwala ona bowiem poprawić zdrowie twojego organizmu oraz ułatwić ci wykonywanie intensywnych ćwiczeń. Dodatkowo, jeśli połączysz argininę z kreatyną, zobaczysz efekty w postaci rozbudowania beztłuszczowej masy mięśniowej.

Arginina w pojedynkę też jest jednak pozytywnym suplementem, który poprawia wytrzymałość podczas treningu, zwiększa syntezę hormonu wzrostu oraz przyspiesza regenerację organizmu po wysiłku fizycznym.

4. L-karnityna

L-karnityna jest niezastąpiona w procesach energetycznych zachodzących w mięśniach. Przyspiesza ona przede wszystkim regenerację po wysiłku oraz zwiększa wytrzymałość twoich mięśni. L-karnityna posiada też działanie antykataboliczne. Dzięki niej zatem szybciej powrócisz do formy sprzed wstrzymania swoich treningów.

5. Beta alanina

Beta alanina to suplement, który odpowiada za podwyższenie ilości karnozyny w twoich mięśniach. To z kolei bezpośrednio wpływa na wydłużenie twoich treningów oraz zwiększenie ich intensywności. Oddalasz więc dzięki niej zmęczenie, zwiększasz swój wysiłek, a na zakończenie jeszcze, co też warto podkreślić, przyspieszasz regenerację swojego organizmu.

Jak wrócić do formy po przerwie, czyli jakie efekty daje suplementacja

Suplementy diety wpływają przede wszystkim na to, że zwiększasz możliwości swojego organizmu do większego wysiłku wytrzymałościowego, dostarczasz mu właściwą ilość składników odżywczych, a także przyspieszasz jego regenerację.

Powrót do formy, jeżeli miałeś dłuższą przerwę, nie jest prosty. Właśnie dlatego warto suplementować odpowiednie środki. Przyspieszysz dzięki temu efekty i zmobilizujesz się do dalszych ćwiczeń.